cep telefonu dinleme

Cep telefonu dinleme sistemi 3 ana bölümden oluşmaktadır; 


Kullanıcı yazılımı, radyo erişim ağı ve çekirdek bağlantı. Çekirdek bağlantı dediğimiz kısımda hedef telefon üzerindeki abone kimlik modülü yani SIM kartıdır. 
Yazılım baz istasyonlarına hedef kullanıcı tarafından gönderilen sesli aramaları cep telefonu dinleme bileşenlerine bağlar ve paketlenen verileri, küçük boyutlardaki servis veri oturumları şeklinde sizler için depolar. 

 

Cep Telefonuna Uzaktan Nasıl Sızarsınız?


Cep telefonu dinleme yazılımındaki temel hedef karşı telefonda erişim kontrolü sağlamasıdır. İlk aşama, karşı tarafın kullandığı operatör sistemindeki data hattının(sim kart oluyor, 128, 256 kb...vb kapasitelere sahip) içine sızma sürecidir. Hattın takılı olduğu sistemin hizmetlerini kullanmak için yetki almak ve bir veri paylaşım oturumu kurmak için operatör profilinin bir taklidi gibi davranan yazılımın hedef telefona belirlenen metotlar(reklam sms, linkleme, exploit) ile gönderilmesi sayesinde cihazdan  istenen cevap alındığı zaman erişim kontrolü ve ilk yükleme gerçekleşir. 

 

Cep telefonu dinleme yazılımı sisteme erişmeye çalıştığında, önce hattın yoğun olmadığı ana kadar beklemekle programlanmıştır. mevcuttur. Sonra cep telefonuna bir erişim isteği mesajı göndermeye başlar ve çok düşük güçte rastgele erişim kontrol kanalları oluşturarak yazılımı telefonun dahili hafızasına aktarmaya başlar. Bu erişim girişimi, hat kanalı tarafından takip edilen legal bir giriş içerir ve önceden tanımlanmış bir dizi entegrasyon kullanır. Bu sayede hedef sistemin bu erişim talebi mesajını kolayca yükleyebilmesini sağlar. 
 

Cep Telefonu Dinleme Hizmetleri

Cep Telefonu Nasıl İşleyişe Sahiptir?


Cep telefonları, aslında temelde radyo vericileridir ve kullanıcılar arasında sinyalleri dönüştüren bir tür sisteme sahiptirler. Cep telefonları eskiden sadece basit ses birimleri olarak kullanılırken şimdilerde telefona ileri düzeyde dijital formatlarda dosya aktarabilen araçlara dönüşmüştür. cep sistemler baz istasyonlarından aldıkları frekansları, kendi içerisinde mevcut anahtarlama sistemlerinden geçirerek diğer cep telefonuna aktarım sağlar. Çeşitli veri işleme özelliklerine sahiptirler. İlk adımda radyo sistemini kullanan bu cihazlar, kendi içlerinde cep şebekelerine veri aktarım protokolleri oluştururlar. Cep şebekeleri, yakındaki radyo kuleleriyle cep telefonlarını birbirine bağlar. Bu bağlamda çağrıları, radyo geçiş sistemleri aracılığıyla diğer telefonlara veya veri şebekelerine aktarır.